Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
060N1036 MBS 5100 DANFOSS предавател на притисок

060N1036 MBS 5100 DANFOSS предавател на притисок

DEN 463.84
 

Производот е достапен
Достапност

Карактеристики : Компактен дизајн на ниски трошоци за инсталација Брза и лесна за ракување со нулта точка и прилагодување на распонот Десет одобренија за бродот Висока точност и мал термички наноси. Опсег : 0 до 10 ленти Опсег на температура на работа : -40 до 85 ° C Компензиран температурен опсег : 0 до 80 ° C Транспортен опсег на температура : -50 до 85 ° C Врска за притисок G 1/4, ISO 228/1 или напон на снабдување со прирабница , VSupply (заштитен поларитет) : 10 до 32 V D.C. Електрична врска : DIN 43650 точност на приклучокот (вклучително нелинеарност, хистереза ​​и повторливост) : ± 0,1% FS (тип.); ± 0,3% FS (Max.) Нелинеарност :

Кон својствата

Производи во категоријата