Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
2 пакувања 15 x 15 Платница Покрив за топлински притисок за притискање на плочки за обвивка што не е лест со висока температура отпорна на тефлон за заштита

2 пакувања 15 x 15 Платница Покрив за топлински притисок за притискање на плочки за обвивка што не е лест со висока температура

DEN 1.33
 

Производот е достапен
Достапност

Разберете, може да биде малку збрчкано. Тоа нема да влијае на целокупната изведба на обвивката Тефлон. Брз и лесен за инсталирање. Можете да го користите и за горната / долната плоча за пренос на топлина. Направено од еластична полиестерска ткаенина и ткаенина отпорна на топлина тефлон фиберглас ткаенина, материјал отпорен на висока температура, до 500 f °, ќе ви помогне да го завршите вашиот HTV проект. Поради природата на тоа како е конструиран производот, лабавите агли не се невообичаени. Спецификација : Материјал : Карактеристики на ткаенина од фиберглас : Браун Употреба : Заштитете ја големината на топлотниот печат : 16 * 20 инчи, 15 * 15 инчи, 24 * 16 инчи. Поради природата на тоа како е конструиран производот, лабавите агли не се невообичаени. Забелешка! Не е погодно за долниот дел од плочата што има предна рачка.

Кон својствата

Material:
fiberglass fabric
Color:
brown
Usage:
Protect the heat press
Size:
16 * 20 inches, 15 * 15 inches, 24 * 16 inches.
Package:
2 Pack heat press Teflon platen cover:

Производи во категоријата