Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
284 О-ринг, силикон, 70а Дурометар, 18 Ид, 18-1/4 ОД, 1/8 ширина, црвена

284 О-ринг, силикон, 70а Дурометар, 18 Ид, 18-1/4 ОД, 1/8 ширина, црвена

DEN 3.00
 

Производот е достапен
Достапност

О-прстените обично обезбедуваат притисок и заптивка на течности помеѓу цилиндрично обликувани, преклопувачки површини за парење и најчесто се гледаат во мотори, тапаци, прирабници, вентили и разни цилиндри.Направено од силикон за употреба со најразлични хемикалии и течности. Дурометар (цврстина) од 70а. Тие се кружни во форма, со тркалезен пресек и дупка во центарот, слична на крофна. Овој силиконски О-прстен е црвен во боја, тркалезна форма, има дурометар од 7 OA и е дизајниран за употреба во широк спектар на апликации за запечатување. За употреба во широк опсег на температура од -76 степени F (-60 степени Ц) до 437 степени F (225 степени Ц). Дурометарот на брегот е цврстина на материјал и неговата отпорност на трајно вовлекување. Силиконот е прифатлив за температурни апликации помеѓу -76 степени F (-60 степени Ц) до 437 степени F (225 степени Ц). Овој силиконски О-прстен има дурометар на брегот од 70А. Тркалезниот пресек обезбедува заптивка помеѓу цилиндричните површини на преклопување. Повисока вредност на дурометар укажува на поголема отпорност на вовлекување на скала од 0 до 100, при што 100 не означуваат вметнување.

Кон својствата

Производи во категоријата