Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
5мм 12V пред -жичен трепкачки сина LED - ултра светла

5мм 12V пред -жичен трепкачки сина LED - ултра светла

DEN 2.33
 

Производот е достапен
Достапност

Напред напон : 12 V (волти), струја : 20m A, бранова должина : 460-465nm, оперативен напон 12 V (волти), должина на жица : приближно 15 см (6 инчи). Сината LED од 12 V 5мм става убава боја што е сигурна дека го осветлува вашиот производ или проект. Нема потреба да додадете дополнителни отпорници. Супер светли LED диоди, кои се користат за мод, RC, Adruino, Cars, Ho Scale Model, авиони, камиони, Adafruit проекти, Ноќта на вештерките, Божиќ, PC, Ultra Light, итн.

Кон својствата

Производи во категоријата