Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Адирондак МТС, разгледница во Newујорк

Адирондак МТС, разгледница во Newујорк

DEN 1.33
 

Производот е достапен
Достапност

Многу совети на картички може да имаат мали вметнувања од абење. Одделение 3 - Одлична состојба со просечна состојба на разгледниците имаат повеќе агли и/или абење на работ од одделение 2. Саранац Ин. Овие картички исто така може да имаат многу пожолтување од возраста или да бидат во албум. Одделение 5 - Лоша состојба Овие разгледници имаат грешки како што се исчезнати агол, тежок агол и / или тешки абење или солза. Може да има и светло пожолтување од возраста. Можеби имаат пишување од пред и/или назад. Одделение 4 - Просечна состојба Овие разгледници имаат светло бразда или набори. Одделение 2 - Во близина на разгледниците на состојбата на нане од оваа оценка имаат лесен агол и/или абење на работ. Одделение 1 - Состојба на нане Овие разгледници имаат совршени или скоро совршени агли и рабови. Може да има светло пожолтување од возраста или да се биде во албум. Поштенска користена година : 1911 година. Сите картички се цени според состојбата на прегледот, локацијата и квалитетот. Редовна големина - приближно 3 1/2 инчи x 5 1/2 инч или 9 см x 14 см. Разгледниците од ова одделение може да бидат користени или неискористени по пошта и може да имаат пишување на фронт и/или назад.

Кон својствата

Производи во категоријата