Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
AJC D7S-12v 7.2 ах Со F2 Терминали Компатибилна Замена На Батеријата

AJC D7S-12v 7.2 ах Со F2 Терминали Компатибилна Замена На Батеријата

DEN 1.67
 

Производот е достапен
Достапност

Сосема Нов, Фабрички Свеж. Високи Перформанси. Во Залиха И Подготвени За Непосредна Испорака. 12в 7.2 Ах, Ф2 Терминали (0.250) - 100% Компатибилен. Изграден за Перформанси и Сигурност. Опис на моделот : AJC D7 S 12v 7 Ah (F2) SLA Замена На Батеријата Компатибилност : AJC D7 S - Директна Замена Состојба : Сосема нов, свеж акции Вклучува : (1) Батерија - 12v 7 Ah F2 Гаранција : 1 година замена гаранција вклучени Животниот век : 3-5 Години Производител : UPS Батерија Центар Ltd на AJC D7 S замена батерија е висок квалитет на полнење запечатени олово киселина Батерија КОЈА е ПРОИЗВЕДЕНА ЗА ДА ОБЕЗБЕДИ ОДЛИЧНИ ПЕРФОРМАНСИ и ДОЛГ работен век. Оваа батерија ги исполнува или надминува спецификациите на оригиналниот производител. Оваа батерија е запечатена батерија со запечатена оловна киселина без вентил што не се истура. Нашите батерии се нови и секогаш свежи залихи. Батеријата ЗА замена НА AJC D7 S е покриена со нашата индустрија водечка 1 година гаранција за замена. Физички Димензии : Номинален Напон : 12v Номинален Капацитет : 7ah Терминален Тип : F2 Тежина : 5.40 Фунти Должина : 5.94" (151 mm) Ширина : 2.56" (65 mm) Висина : 3.94" (100 mm).

Кон својствата

Производи во категоријата