Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Јамасита занает 11309070 Орибе Шигараки, потопло со лозата, не може да се загрева директно, 4,7 x 5,9 инчи, 11309070

Јамасита занает 11309070 Орибе Шигараки, потопло со лозата, не може да се загрева директно, 4,7 x 5,9 инчи, 11309070

DEN 0.33
 

Производот е достапен
Достапност

Големина : 5,7 x 4,7 x 5,9 инчи (146 x 120 x 150 mm), 11,8 fl oz. Влечен : основана од периодот на Азучи Момојама до раното Едо со водство на Фурута Аруби. Грнчарство со чудна, нова форма и текстура што претпочитате да ја ткаете. Ткаен дел : Површината е обложена со глазура од бакар оксид и во зависност од бојата, сината ткаенина, целото ткаење, црното ткаење и ткаењето на Нунаи, и другите карактеристики како што се искривени чинии, обрасци на табла и геометриски слики. Големина : 5,7 x 4,7 x 5,9 инчи (146 x 120 x 150 mm), 11,8 fl oz. Влечен : основана од периодот на Азучи Момојама до раното Едо со водство на Фурута Аруби. Грнчарство со чудна, нова форма и текстура што претпочитате да ја ткаете. Ткаен дел : Површината е обложена со глазура од бакар оксид и во зависност од бојата, сината ткаенина, целото ткаење, црното ткаење и ткаењето на Нунаи, и другите карактеристики како што се искривени чинии, обрасци на табла и геометриски слики. Професионалните готвачи носат комерцијален прибор за вечера во вашиот дом. Одлично за забавни и специјални прилики, како и за секојдневните оброци.

Кон својствата

Производи во категоријата