Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Аудио-Техника 15' Премиум Микрофон Кабел

Аудио-Техника 15' Премиум Микрофон Кабел

DEN 2.67
 

Производот е достапен
Достапност

Забелешка! Аудио-Техниката at8314 премиум каблите за микрофон се наменети за употреба на микрофон со ниска импеданса. Двојните Бакарни надворешни штитови и двојните проводни пвц внатрешни штитови го штитат квалитетот на кабелскиот сигнал со 100% покриеност професионалните неутрични конектори обезбедуваат супериорен интегритет на сигналот и извонредно олеснување на напрегањето тешката пвц јакна се спротивставува на тешката употреба тешките 24-мерачни заглавени бакарни проводници нудат оптимален пренос на сигнал дополнителна флексибилност и ниска меморија за леснотија на користење/складирање. Аудио-Техниката at8314 премиум микрофон Кабел Има професионални xlr - машки до xlr-женски неутрични конектори и е специјално дизајниран за микрофонски сигнали со ниска импеданса. Користете само кабли од Серијата at8314 (или како жични) кога продолжувате повеќе XLR Кабли за да избегнете проблеми со фазата, откажување на сигналот и други артефакти. Кабелот сигурно ќе испорача максимален пренос на сигнал и минимална загуба поради комбинацијата на неговата тешка конструкција, внатрешна и надворешна заштитна рф заштита и тешки 24-мерачни заробени бакарни проводници.

Кон својствата

Производи во категоријата