Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Бакарен лист од месинг Huilun 0. 5mm 200mm x 600mm метал надвор од намалувањето на квалитетот, 0,5мм*200мм*600мм, големина: 0,6мм*200мм*600мм месинг плочи

Бакарен лист од месинг Huilun 0. 5mm 200mm x 600mm метал надвор од намалувањето на квалитетот, 0,5мм*200мм*600мм, големина:

DEN 894.40
 

Производот е достапен
Достапност

Чист бакар. Апликации : DIY проекти, хоби, занаети, декорација на згради, индустриска, спроводлива топлина и сл. Спецификација : Материјал : бакар (99,9% чист бакар) Цврстина : Многу мекаколора : бакарна бакарна чистота : > 99,9% должина x Ширина : 600x200mthickness : 0,5 MM, 0,6 mm пакет вклучува : 1x чиста бакарна плоча што ве припишува со висококвалитетни производи е она што го правиме, и вашето целосно задоволство и среќа се од најголема важност за нас!.Чист бакар, дебел отстранлив за заштитен слој на винил, чисти рабови за сечење, правилното сечење може да ја намали работата за чистење. Може да се завари и да се лази на други предмети за да се подобрат неговите перформанси. Направено од месинг материјал со добри механички својства и машинска обработка, може да издржи топла и ладна обработка на притисок. Многу погоден за текстурирање, печат и обработка на метали. Користете вклучуваат : влага на покривот, рабови на покривот, хидроизолации, свиткување, хоби, занаети и DIY проекти. Има добра електрична спроводливост, топлинска спроводливост и други својства на обработка. 6мм должина x Ширина : 600х200мм. Димензии : Дебелина : 0,5мм, 0. Цврста метална плоча со висок квалитет.

Кон својствата

Material:
Copper(99.9% pure copper)
Hardness:
very soft
Color:
copper
Copper purity:
> 99.9%
Length x width:
600x200mm
Thickness:
0.5mm, 0.6mm
Package includes:
1x pure copper plate
Providing you with high-quality products is what we do, & your full satisfaction & happiness are of utmost importance to us! :

Производи во категоријата