Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Басни Безбедност Автоматизација Микро Ограничување ПРЕКИНУВАЧ V-15-1C25 Ролери Рачката Предвремени Акција 250V 16A 1NC

Басни Безбедност Автоматизација Микро Ограничување ПРЕКИНУВАЧ V-15-1C25 Ролери Рачката Предвремени Акција 250V 16A 1NC

DEN 244.64
 

Производот е достапен
Достапност

Индустриски Прекинувачи / Прекинувачи. Индустриски Прекинувачи / Прекинувач Спецификација : Име На Производ : Микро Прекинувач Модел Бр. : V-15-1c25контакт Тип : SPDT 1no 1ncactuator Тип : Притисни Копчемакс. Струја на преоптоварување : 15a 250 VACPower : 1/2 HP 125 V/250 VAC0.6 A 125 VDC 0,3 a 250vdcswitc Големина На Телото(Секој) : 4 x 2,3 x1, 1cm/1,6" x 0,9" x 0,43"(L*W*T)Дијаметар На Дупките За Фиксирање : 3,5 mm / 0,14"Големина На Копчето : 4,2 x 2,7 ММ / 0,165" х 0,1" (л * в )МАТЕРИЈАЛ : ПЛАСТИКА, МЕТАЛСВИЧ БОЈА : ЦРНА, ЦРВЕНА, СРЕБРЕН ТОНПАКЕТ СОДРЖИНА : 1/10 парчиња х микро Прекинувач.

Кон својствата

Product Name:
Micro Switch
Model No.:
V-15-1C25
Contact Type:
SPDT 1NO 1NC
Actuator Type:
Push Button
Max. Overload Current:
15A 250VAC
Power:
1/2HP 125V/250VAC:
0.6A 125VDC 0.3A 250VDC:
Switch Body Size(Each):
4 x 2.3 x1.1cm/1.6 x 0.9 x 0.43(L*W*T)
Fixing Holes Diameter:
3.5mm / 0.14
Push Button Size:
4.2 x 2.7mm / 0.165 x 0.1 (L * W )
Material :
Plastic, Metal
Switch Color:
Black, Red, Silver Tone
Package Content:
1/10 Pcs x Micro Switch

Производи во категоријата