Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
CEP No No Show Compression Compress Cops 4.0 - Нема шоу чорапи за перформанси

CEP No No Show Compression Compress Cops 4.0 - Нема шоу чорапи за перформанси

DEN 271.20
 

Производот е достапен
Достапност

Искусете крајна удобност и вклопување без блистер благодарение на апсорбирање на шок, совршено позиционирано подлога. Анатомскиот дизајн и табулаторот за потпетици создаваат кожа како вклопување што нема да се лизне додека се движите. Иновативно активно носење : Постигнете до финишот со активна облека што ги зголемува вашите очекувања и стандарди.88% полиамид 12% еластан. Креативноста, технологијата и дизајнот се собираат за врвна фитнес опрема што и тркачи и ентузијасти за вежбање нема да можат да живеат без. Удобно вклопување : Нашиот дизајн на отворена структура во подножјето ја подобрува дишењето бидејќи вентилацијата е подобрена и на кожата е дозволено да дише. Зголемена стабилност и поддршка : Насочената компресија на светлината во лакот на овие чорапи што работат додаваат поддршка во лакот и плантарот. Овие CEP чорапи се третираат со сребро за да се намалат непријатните мириси. Премиум материјали : Овие машки чорапи за компресија користат материјали за влага за да гарантираат крајна удобност при трчање, пешачење, возење велосипед, кошарка или патување. Нема шоу чорапи за трчање за мажи : Овие чорапи за трчање не даваат удобно, функционално вклопување за спортистите кои бараат да ги подобрат перформансите и секојдневната употреба.

Кон својствата

Производи во категоријата