Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Cisco ASA5510-SEC-BUN-K9 ASA 5510 Security Plus Appliance

Cisco ASA5510-SEC-BUN-K9 ASA 5510 Security Plus Appliance

DEN 2.00
 

Производот е достапен
Достапност

Ipsec VPN врсници 2 SSL VPN врсници. Cisco ASA 5510 Адаптивниот безбедносен апарат е наменето решение кое комбинира најдобри услуги за безбедност и VPN услуги со иновативната архитектура за прилагодување и прилагодување на Cisco (AIM). Дизајнирана како клучна компонента на мрежата за самоодбрана на Cisco, Cisco ASA 5510 обезбедува проактивна одбрана за закана што ги запира нападите пред да се шират низ мрежата, ја контролира мрежната активност и сообраќајот на апликации и обезбедува флексибилна VPN конекција. Резултатот е моќно семејство со мултифункционална мрежа за безбедност, кое обезбедува безбедносна ширина и длабочина за заштита на мали и средни деловни и претпријатија мрежи, истовремено намалувајќи ги целокупните трошоци за распоредување и операции и комплексности поврзани со обезбедување на ова ново ниво на безбедност.

Кон својствата

Производи во категоријата