Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Columbiaенски Tidal Tidal Tee PFG печатен триаголник LS

Columbiaенски Tidal Tidal Tee PFG печатен триаголник LS

DEN 390.56
 

Производот е достапен
Достапност

Направено до риба : Направено од ткаенина за проследување на полиестер за брзо сушење, оваа кошула беше дизајнирана да биде подеднакво дома на вода или да се дружи на кампот на плажа. Составена од комбинација на ткаенини за заштита на потписот на Колумбија : Омни-сенката работи за да ве блокира и заштити од штетни УВА и УВБ Сонцето зраци, додека нашата Омни-Вик Напредна ткаенина ткаенина работи за да повлече потење и вода од кожата. Крајната технологија за управување со влага за отворено. PFG триаголник : Оваа мета со долг ракав е дизајниран за класично вклопување, прикажувајќи го класичниот триаголник за риболов за риболов на грб. Бидете безбедни и заштитени. Омни-сенка блокира UVA и UVB зраци за да се спречи изгореници од сончање и долгорочно оштетување на кожата. Омни-Вик брзо ја преместува влагата од кожата во ткаенината каде што се шири низ површината за брзо испарување-држејќи се ладно и облеката да се исуши. Издржлива под -графика за боја : Овие живописни шарени графики се дизајнирани да траат, користејќи технологија Colorfast што ќе остане живописна и ќе трае за следните сезони.100% полиестер. Оваа технологија натоварена со долг ракав е неопходност за секој долг ден надвор од водата.

Кон својствата

Производи во категоријата