Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Devprayag чиста псоралеа масло ладно притиснато 630 ml

Devprayag чиста псоралеа масло ладно притиснато 630 ml

DEN 1039.84
 

Производот е достапен
Достапност

Арома : Масла за носачи не се ароматични масла. Ние не додаваме синтетичка арома за да ги направиме нашите масла привлечни, за разлика од многу други брендови. Како да се користи : Маслата со ладно притиснато или носачот може да се нанесат директно на кожата. Користете го сам или со други масла за да ја негувате кожата. Може да се користи и за да се разредат есенцијалните масла за да се носат во кожата. За Dev Prayag : Ние инспирираме од Devprayag каде што реката Багирати се среќава со Ривер Алакнанда за да ги формира најсветите од реките- Ганг. Арома : Масла за носачи не се ароматични масла. Како да се користи : Маслата со ладно притиснато или носачот може да се нанесат директно на кожата. Добиено е од извори на растенија. Повеќето природни масла за носачи имаат слабо или никаква арома. Десетици илјади наши клиенти ги доживеале своите терапевтски придобивки. Сите производи што го носат брендот Devprayag претставуваат сливот на чистота и квалитет за да ги испорачаат неизбришаните природни производи што ги заслужувате. Метод на екстракција : ладно притиснато ботаничко име -psoralea corylifolia, чиста, природна, неразредена, масло од носач на терапевтско одделение, без алкохол, без растворувач, веган, без суровост.

Кон својствата

Производи во категоријата