Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Дијаметар од 1/2 '' -206 Хемиски отпорни на висока температура О-прстени

Дијаметар од 1/2 '' -206 Хемиски отпорни на висока температура О-прстени

DEN 143.84
 

Производот е достапен
Достапност

Број на цртичка : -206, фракционо лична карта : 1/2 '', вистинска лична карта : 0,484 '', вистински OD : 0,762 '', ширина (пресек) : 0,139 ''. -15 до 400 степени F - апликации со висока температура. Врши добро во : киселини, бензин, тврди вакуумски апликации, нафтени производи, силиконски течности и маснотии, апликации со ниски излези, растворувачи. SAE AS568, ASTM D1418, ASTM D2000, SAE J200. 75а Дурометар. Број на цртичка : -206, фракционо лична карта : 1/2 '', вистинска лична карта : 0,484 '', вистински OD : 0,762 '', ширина (пресек) : 0,139 ''. -15 до 400 степени F - апликации со висока температура. Врши добро во : киселини, бензин, тврди вакуумски апликации, нафтени производи, силиконски течности и маснотии, апликации со ниски излези, растворувачи. SAE AS568, ASTM D1418, ASTM D2000, SAE J200. 75а Дурометар. Овие флуороеластомер (споредливи со витон) О-прстените се спротивставуваат на широк спектар на хемикалии и можат да управуваат со апликации со висока температура. -15 до 400 степени F. 75 A Дурометар. Запознајте SAE AS568, ASTM D1418, ASTM D2000, SAE J200. Врши добро во : -ациди -gasoline -hard вакуумски апликации -Петролеумски производи -силиконски течности и масти -Апликации за надминување на надлежностите -солвенти.

Кон својствата

Производи во категоријата