Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Doitool 4PCS V-V надолу конвертор на регулаторот до V Стабилизатор на напон на DC DC DC-DC чекор

Doitool 4PCS V-V надолу конвертор на регулаторот до V Стабилизатор на напон на DC DC DC-DC чекор

DEN 2.67
 

Производот е достапен
Достапност

Модули за моќ ја карактеризираат алуминиумската легура, ABS и бакарниот материјал, кој има голема издржливост, не е лесна за деформирање. DC-DC регулатор на напон-Поставете за аларми за автомобили, радио, интерком, електрични мотори, аудио, навигација, надзор, климатизација.Конвертерот за зајакнување на Buck- Цврсти материјали и добра занаетчиство обезбедуваат неговата издржливост и практичност. Влезен напон : 7 V-12 V Зголемување на модулот на модулот Опис на Модулот за регулатор, фино изработка, обезбедува практичност. Регулатор на напон-Овој модул има вградена заштита со краток спој, автоматска заштита од 5А. Карактеристики на модулот : Неолиран чекор-надолу конвертор на излез на конверторот : 30мв табла за конвертор-фино изработка и цврста, не е лесна за носење или солза, заслужувате да имате еден регулатор на напон. Метод на исправка : Синхрона исправка DC-DC регулатор на напон Регулација на напон : ± 2 Одбор за регулатор на напон. Регулатор на напон-Овој модул има вградена заштита со краток спој, автоматска заштита од 5А. Пакетот вклучува 4 x конвертор Карактеристики Регулирање на оптоварувањето : ± 0 модул за електрична енергија.

Кон својствата

Производи во категоријата