Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Dyna-Glo 60,000-BTU тивок преносен пропан принуден грејач на воздухот, црна

Dyna-Glo 60,000-BTU тивок преносен пропан принуден грејач на воздухот, црна

DEN 2.67
 

Производот е достапен
Достапност

36.000 - 60,000 БТУ. Загрева до 1.350 квадратни метри континуирано променлива BTU. Продолжува електронско палење - спречува опасно одложено палење. Загревање на автоматска заштита. 36.000 - 60,000 БТУ. Загрева до 1.350 квадратни метри континуирано променлива BTU. Продолжува електронско палење - спречува опасно одложено палење. Загревање на автоматска заштита. Преносен принуден воздушен грејач на воздухот Dyna-Glo Silent Flame LPFA60 Q генерира моментална топлина за градилиштата, индустриските работни места, земјоделските згради, спортските настани на отворено и другите вентилирани простори. Оценето на 36,000-60,000-БТУ со вентилатор од 300 см, LPFA60 Q загрева максимум 1.350 метри квадратни за период од 7 до 70 часа во зависност од избраниот BTU ниво и големината на резервоарот за пропан. LPFA60 Q бара електрична енергија за напојување на моторот и вентилаторот, а истиот е поттикнат од резервоарот за течен пропан од 20, 40 или 100 фунти (LP) (не е вклучен).

Кон својствата

Производи во категоријата