Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
EAI Wiper Seal 2.250 X2.625 X0.197 /0.276 Hydraulic Scraper Hydraulic Cylinder Cylinder Maist 2 1/4 ID x 2 5/8 OD

EAI Wiper Seal 2.250 X2.625 X0.197 /0.276 Hydraulic Scraper Hydraulic Cylinder Cylinder Maist 2 1/4 ID x 2 5/8 OD

DEN 1.33
 

Производот е достапен
Достапност

Димензија : Оваа заптивка на стругалки од прашина се карактеризира со големина на внатрешен дијаматор од 2,25 "и надворешен дијаметар од 2,625" со ширина од 0,197 ". Лесен за инсталирање : Оваа заптивка на бришачите е опремена со единечен раствор за бришење на усните и метална кутија што обезбедува тесно и прецизно вклопување во присилување во куќиштето. Ова им дава исклучителен отпор на абразија и извонредна издржливост во тешки услови на работа. Димензија : Оваа заптивка на стругалки од прашина се карактеризира со големина на внатрешен дијаматор од 2,25 "и надворешен дијаметар од 2,625" со ширина од 0,197 ". Широка примена : Со прецизно фитинг и супериорен дизајн на материјали, овие заптивки на бришачите на бришачите обезбедуваат одлично исклучување на нечистотии и нечистотии во опремата на багерот, лифт -камиони и хидраулични преси. !! Истиот работен ден испорака !! Супериорен квалитет и издржливост : Нашите заптивки на бришачите EAI се дизајнирани од нитрилна гума со голема јачина и се опфатени во куќиште со јаглероден челик со голема отпорност на абразија и сигурни перформанси во тешки услови на работа. Нашите заптивки на бришачите се обликувани од нитрилна гума и се опфатени во метална метална кутија.

Кон својствата

Производи во категоријата