Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Fafeicy 2PCS 3/4in Remaners, прилагодливи рачни ремиери, карбид ремиер, машина за машина за не'рѓосувачки челик, јаглероден челик, леано железо, челик за умирање, врски со голема

Fafeicy 2PCS 3/4in Remaners, прилагодливи рачни ремиери, карбид ремиер, машина за машина за не'рѓосувачки челик, јаглероден

DEN 196.16
 

Производот е достапен
Достапност

Инцизивно сечило : Рачниот ремиер има 6 инцизивни сечила со голема јачина, обезбедувајќи ефикасно и стабилно враќање. 176мм/6,93in (има грешка ± 2мм во рачното мерење) Број на лопати : 6 должина на сечилото : приближно. Рачно работење : Овој зацементиран карбид Reamer UESE клуч за да се продолжи со рачното работење, погодно за сечење на светлина, проширување на дупките и проширување на дупките и проширување и проширување на дупките и проширување и проширување на дупка Така натаму. Спецификација : Тип на ставка : Материјал за производот за рачно рамка : 9 SICR Дијаметар на производот : 3/4in Должина на производот : Приближно. Одличен материјал : Овој зацементиран карбид ремиер усвојува висок квалитет на 9 SICR материјал, не е лесен за деформирање, доказ за носење, докажан корозија и има долг животен век. Инцизивно сечило : Рачниот ремиер има 6 инцизивни сечила со голема јачина, обезбедувајќи ефикасно и стабилно враќање. Рачно работење : Овој зацементиран карбид Reamer UESE клуч за да се продолжи со рачното работење, погодно за сечење на светлина, проширување на дупките и проширување на дупките и проширување и проширување на дупките и проширување и проширување на дупка Така натаму.

Кон својствата

Item Type:
Hand Reamer
Product Material:
9SiCr
Product Diameter:
3/4in
Product Length:
Approx. 176mm/6.93in (there is a ±2mm error in manual measurement)
Number of Blades:
6
Blade Length:
Approx. 90mm/3.54in
Product Quantity:
2pcs
Scope of Application:
Used for accurate reaming of aluminium, cast iron, copper, plastic, wood, etc.
Package List:
2 x Hand Reamers:
Note:
Please do not cut too hard objects, which may break the blade.:

Производи во категоријата