Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Fafeicy CJMCU-680 BME680 Температура, влажност и сензор за влажност на сензорот за влага ултра-мала табла за развој на висина на притисокот, сензор за температура и влажност

Fafeicy CJMCU-680 BME680 Температура, влажност и сензор за влажност на сензорот за влага ултра-мала табла за развој на висина

DEN 2.33
 

Производот е достапен
Достапност

Ако имате какви било прашања во врска со овој производ, ве молиме слободно контактирајте не, ние ќе го решиме проблемот за вас што е можно поскоро и ќе ја поздравиме вашата набавка. Широк мерен опсег-овој сензор може да ја мери не само влажноста на температурата, туку и притисокот. Лесен и преносен-овој сензор има мала големина и мала тежина, така што е погодно да се користи.00cm пакет Вклучува : 1 x Сензор за табла 1 x заглавие. Ако имате какви било прашања во врска со овој производ, ве молиме слободно контактирајте не, ние ќе го решиме проблемот за вас што е можно поскоро и ќе ја поздравиме вашата набавка. Прецизно сензори-сензорот е чувствителен, големата табла за развој на висина ги прави прецизните мерења полесно за вас. Безбеден и издржлив-Температурниот сенор е изработен од премиум електронски компоненти, сензорот е издржлив. Опис : Овој сензор за температура е добар избор во разни електронски модули, компоненти, делови за DIY и алатки за поддршка на вашата работа и предизвици за дизајн од дома, училиште до индустриски апликации! Спецификации : Модел : CJMCU-680 BME680 Тип : Тежина на сензорот : 5 G (приближно.

Кон својствата

Производи во категоријата