Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
FBAIYY Вода активирана лента за пакување на хартија Крафт 6 ролна, за тешка испорака, за пишување силна леплива кафеава картонска кутија за движење и складирање, 60ммкс4

FBAIYY Вода активирана лента за пакување на хартија Крафт 6 ролна, за тешка испорака, за пишување силна леплива кафеава картонска

DEN 0.67
 

Производот е достапен
Достапност

Користење на чекор на влажна лента за хартија Крафт : Чекор 1 : Влажна лента прво со сунѓер, шише со спреј или влажна хартиена крпа. Подготвува дополнителен слој на заштита на пакетот бидејќи нејзината армирана површина спречува гребнатини и абразии. МАТЕРИЈАЛ : Оваа лента за активирана вода Kraft е изработена од 100% пумпа за дрво и скроб. Карактеристики : Засилена хартија со висок степен, засилени со вода активирани со вода, врз брановидни, дури и во правливи или валкани услови. Подготвува дополнителен слој на заштита на пакетот бидејќи нејзината армирана површина спречува гребнатини и абразии. Висок квалитет : Одлична адхезија на картонските кутии кои нудат доказ за скроз на содржината внатре. Лентата се одвива лесно од ролната, не навива или не се крши непотребно и се спротивставува на разделување и непотребно кинење, а задржувањето на рок на траење е постојан.Вода активирана лента за хартија Kraft : Лесен за употреба со рака или машина за диспензери со лента за џвакање. Засилена лента : Засилена лента за засилена вода со висок степен обезбедува одлична јачина на затегнување и оптимална безбедност. Тоа е рециклирање и компостибилно. Тоа е рециклирање и компостибилно. Засилена лента : Засилена лента за засилена вода со висок степен обезбедува одлична јачина на затегнување и оптимална безбедност.СТРОВИ 2 : Исечете ја соодветната должина. Спецификации : Материјал : Крафт хартија, природна гума акварел : кафеава ширина : 48мм/60мм/70ммл должина : 45м/50м пакет Вклучени : 6 ролни × Ленти за пакување на хартија.

Кон својствата

Производи во категоријата