Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Френклин Електрик 581031 Модел 3-MDX серија магнетна пумпа за погон, 115V

Френклин Електрик 581031 Модел 3-MDX серија магнетна пумпа за погон, 115V

DEN 0.67
 

Производот е достапен
Достапност

Идеално за OEM апликации. За континуирано, тешка пумпање на благо корозивни раствори и суспензии во опсег на p H 5 до 9, со вискозност на 20 CP, на температури до 65 ° C (150 ° F). Вработува магнетна спојка за да вози работно коло, елиминирајќи го абењето и одржувањето на механички заптивки. Идеално за OEM апликации. За континуирано, тешка пумпање на благо корозивни раствори и суспензии во опсег на p H 5 до 9, со вискозност на 20 CP, на температури до 65 ° C (150 ° F). Вработува магнетна спојка за да вози работно коло, елиминирајќи го абењето и одржувањето на механички заптивки. Моторот има жици со должина од 762 мм за 120 волти, 50 или 60 Hz; 220-240 Волт модели се достапни по специјална нарачка.

Кон својствата

Производи во категоријата