Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Големи комплети за сликање на дијаманти за 5D DIY за возрасни деца целосна вежба дијамантска уметност Rhinestone dots уметност дијамантски везови слики уметност занает за д

Големи комплети за сликање на дијаманти за 5D DIY за возрасни деца целосна вежба дијамантска уметност Rhinestone dots уметност

DEN 2.67
 

Производот е достапен
Достапност

Ако имате доволно време и трпеливост и како предизвик проект, ова е тотално за вас! (производот не вклучува рамка). Потоа, земете го вметнувањето „пенкало“ на квадратниот лепило лесно, оставете малку лепило на пенкалото, конечно подигнете го дијамантот и ставете го на соодветниот број на платното. Можеме да ви го преиспитаме. Лесно да се реализираат класични уметнички дела, ќе уживате во задоволството од правење, да доживеете чувство да бидете сликар. Дијамантско сликарство DIY Чекори : Дијамантот во нумерираните пакети одговара на табелата во боја на страната на цртежот. Ако имате доволно време и трпеливост и како предизвик проект, ова е тотално за вас! (производот не вклучува рамка). Опис на големината на сликарството со дијамант : 【SIZE1 : 20x25 CMX2 PCS 20x40 CMX2 PCS 20x50cmx1pcs】 【Size2 : 25x35cmx2pcs 25x50cmx2pcs 25x65cmx1pcs 】 【Големина4 : 35x50cmx2pcs 35x70cmx2pcs 35x90cmx1pcs】 【size5 : 40x60cmx2pcs 40x80cmx2pcs 40x100cmx1pcs S】. Лесно да се реализираат класични уметнички дела, ќе уживате во задоволството од правење, да доживеете чувство да бидете сликар. Дополнителни 30% дијамант, ако сликите со дијаманти што ги добивте имаат недостаток на дијаманти, ве молиме слободно контактирајте не. Сите производи се мерат рачно, затоа ве молиме, дозволете отстапување од 0,39-0,78 инчи (1-2 см) Карактеристично : 1. Дијамант целосна вежба : Дијамантскиот дијамант ја покрива целата слика и направете ја сликата да биде повеќе слоевит. Rhinestone е подобрување направено врз основа на вежба за смола. Потоа, земете го вметнувањето „пенкало“ на квадратниот лепило лесно, оставете малку лепило на пенкалото, конечно подигнете го дијамантот и ставете го на соодветниот број на платното. Ставете ги истите дијаманти во послужавник.

Кон својствата

Производи во категоријата