Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Hasami Ware 391088 Riyaemon Piln Blue врежан Јакугучи чајник

Hasami Ware 391088 Riyaemon Piln Blue врежан Јакугучи чајник

DEN 724.32
 

Производот е достапен
Достапност

Големина на производот : приближно. 6,7 x 5,5 x 3,7 инчи (17 x 14. Тежина на производот : 1,0 lbs (0,41 кг). Капацитет : приближно 8,1 fl Oz (230 ml). Материјал : Керамика. Земја на производство : Јапонија. Hasami Ware е керамички порцелан што е отпуштен во градот Хасами во округот Тукидку, префектурата Нагасаки. Има повеќе од 400 години традиција слична на Арита Вер и грнчарски керамика во градот Арита во соседната префектура Сага. Присуството на сина го надополнува бојата на храната. Искусните занаетчии користат прецизно Технологија и разни процеси за да се создаде смело присуство. квалификувани занаетчии можат да ја направат техниката, дури и да се градат. во глазура и боја. Како што е керамика, може да има некои железо (црни точки) или дупки на површината.

Кон својствата

Производи во категоријата