Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Heil AD-1-ym AD1ym Оригинален звук Yaesu 8-Pin модуларен со моно 1/4 инчен женски приклучок за слушалки за адаптер за адаптер за микрофон

Heil AD-1-ym AD1ym Оригинален звук Yaesu 8-Pin модуларен со моно 1/4 инчен женски приклучок за слушалки за адаптер за адаптер

DEN 2.00
 

Производот е достапен
Достапност

Потребни се кабли за серии АД-1 за модели на слушалки за микрофон на Heil Boom, вклучувајќи Pro Set Elite, Pro Set, оригиналната и повторно воведена про-Micro Series и BM-10 серии, и Legacy Proset Plus и Tiенски телефон. На примопредавачите кои ги поддржуваат, специјалните копчиња од горе-долу на каблите за слушалки за патници се поврзани со овие кабли. Некои од моментално достапните кабли за адаптер имаат дополнителна жица и конектор за да одат во конекторот за надворешен звучник на предавателот, за оние радија каде што примаат аудио не е обезбедено на конекторот за микрофон. Mono Dongle Connector на кратка жица за PTT за клуч за клучеви или прекинувач за рака. Каблите за адаптер за слушалки Heil Sound се користат за интерфејс на вашите слушалки на Heil на вашиот омилен предавател. Сите кабли за адаптер за слушалки на Heil користат комерцијални конектори за микрофон со двојни кабелски стеги кои се многу потешки од нормалните конектори од типот на ЦБ што индустријата беше принудена да ги користи со децении. Каблите за адаптер за слушалки за серии HSTA беа специјално дизајнирани за наследните слушалки за патници кои беа прекинати и веќе не се достапни. Секој има женски 1/4 in. Не работи за мобилни телефони VHF/UHF од Yaesu.

Кон својствата

Производи во категоријата