Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
HM-6560 LEEB TESTENDS TESTER METAL METAL WORKEECE LEAGER DUROMERTE HRB HRC HV MEARGE 200 ~ 900 HLD со меморија

HM-6560 LEEB TESTENDS TESTER METAL METAL WORKEECE LEAGER DUROMERTE HRB HRC HV MEARGE 200 ~ 900 HLD со меморија

DEN 6079.84
 

Производот е достапен
Достапност

Може да измери 9 различни вообичаени материјали (тест за челик под кој било агол, дури и наопаку. Големина на дланката за тесен простор; дозволена функција за рекалибрација на корисникот; Рачно или автоматско исклучување; ниска индикација за батерија. Користете излез на податоци USB/RS-232 за да се поврзете со да се поврзете со да се поврзете со Компјутер; обезбедете избор на излез на податоци Bluetooth. Може да измери 9 различни вообичаени материјали (тест за челик под кој било агол, дури и наопаку. Големина на дланката за тесен простор; дозволена функција за рекалибрација на корисникот; рачно или автоматско исклучување; ниска индикација за батерија. Користете USB/ Излез на податоци RS-232 за да се поврзете со компјутер; Обезбедете избор на излез на податоци Bluetooth. Апликации : Измерете ја цврстината на металното работно парче. Применливо е да умрете празнина на калапи, инспекција на лежишта и други делови произведени од маса на производна линија. Спецификации : Екранот : ЛЦД Материјали : 9 различни вообичаени материјали (челична влажност :

Кон својствата

Производи во категоријата