Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
ИСО Хексадецимална Брадавица 1-1/4 Машки Нпт Пристаништа

ИСО Хексадецимална Брадавица 1-1/4 Машки Нпт Пристаништа

DEN 216.96
 

Производот е достапен
Достапност

1-1/4" Машки НПТ Пристаништа. 304 Нерѓосувачки Челик. ИЗО4144 Хексадецимална брадавица. Нерѓосувачки Челик Фитинзи SUS304-Отпорни На Корозија Од Дуда Енергија. 304 Нерѓосувачки Челик има одлична отпорност на корозија против различни хемикалии. Фитинзи од нерѓосувачки челик се идеални за многу апликации, вклучувајќи водовод, биодизел процесори, корозивни хемиски системи, алкохолни системи, нафтени системи итн.. За вашата специфична апликација, консултирајте се со табела за хемиска компатибилност, како Што Е Базата На Податоци За Хемиска Компатибилност Кол Пармер, за да бидете сигурни во хемиската компатибилност со нерѓосувачки Челик 304. Нашите фитинзи од нерѓосувачки челик имаат работен температурен опсег на течност од -196°C до +220°C (-321°F до 428°F). Овие фитинзи се дизајнирани за употреба во 150 psi или помалку системи.

Кон својствата

Производи во категоријата