Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Карбид Крај Мил, ВГ434, 3/4 Д, 1 1/2 Сече Л

Карбид Крај Мил, ВГ434, 3/4 Д, 1 1/2 Сече Л

DEN 5093.60
 

Производот е достапен
Достапност

Променлива геометрија за кратења со високи перформанси. Карбидот може да работи со поголема брзина од брзиот или кобалтниот челик, отпорен на абење и високи температури на сечење. Апликација-за јаглероден челик, челик за алат, леано железо, нерѓосувачки челик од 300 или 400 серии, Ти-Легури и Ни-Легури. За апликации за слотови и профилирање. Карбидна крајна мелница, оценка со високи перформанси, број НА список VG434, Со рамен Велдон, тип : променлива геометрија, крајен стил : радиус на агол, крај : централно сечење, фракционо инчи, дијаметар : 3/4, дијаметар на стеблото : 3/4, должина на сечење : 1-1/2, Вкупна должина : 4, број на флејти : 4, тип на сечење : центар, насока на сечење : десна рака, агол на спирала : 35 степени, радиус на агол : 0.06, заврши : тиалн, примена : ЗА ЈАГЛЕРОДЕН ЧЕЛИК, челик за алат, леано железо, нерѓосувачки челик од 300 или 400 серии, ти-легури и ни-легури.

Кон својствата

Производи во категоријата