Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
КЕО 34124 Цврст Карбид Вежба ЗА Забележување СО Високи Перформанси NC, Необложена Завршница, Тркалезно Стебло, Десна Флејта, Агол На Точка Од 142 Степени, 1/2 Дијаметар На

КЕО 34124 Цврст Карбид Вежба ЗА Забележување СО Високи Перформанси NC, Необложена Завршница, Тркалезно Стебло, Десна Флејта,

DEN 907.20
 

Производот е достапен
Достапност

Необложените алатки ја карактеризираат само основната подлога без дополнителен третман или премази и се погодни за широк спектар на апликации. Тркалезните стебла овозможуваат употреба со широк спектар на системи за држење алатки. Кео НЦ дупчалките за дамки се дизајнирани со тесен раб на длето за брзо ѕвездено затемнување и постојана мрежа за да овозможат повторно острење без потреба од разредување на веб. Алатките за сечење на десната рака имаат дејство на сечење што се вклучува кога се извршуваат во насока на стрелките на часовникот. Алатките со цврст карбид нудат долг век на траење на алатот и побрзи брзини на сечење од другите подлоги, но се покршливи и мора да се користат со крути системи за држење алатки. Алатките за сечење на десната рака имаат дејство на сечење што се вклучува кога се извршуваат во насока на стрелките на часовникот. Алатките со цврст карбид нудат долг век на траење на алатот и побрзи брзини на сечење од другите подлоги, но се покршливи и мора да се користат со крути системи за држење алатки. Кога трчате во насока спротивно од стрелките на часовникот (пресек на десната рака) спиралните флејтирани алатки ги евакуираат чиповите нагоре и надвор од сечењето за да го намалат затнувањето.

Кон својствата

Производи во категоријата