Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Кикусуи PWR801L Прилагодливо Префрлување Со ПОВЕЌЕ Опсези Dc Напојување 0-40V, 0-80A, 800W

Кикусуи PWR801L Прилагодливо Префрлување Со ПОВЕЌЕ Опсези Dc Напојување 0-40V, 0-80A, 800W

DEN 1.00
 

Производот е достапен
Достапност

Излез на напон : 0 ДО 40 V, Излез На Струја : 0 ДО 80 A, Максимална моќност : 800 W. Влезен Напон : 85 VAC ДО 250 VAC, еднофазен, 47 до 63 Hz (Универзален). Беспрекорен четирикратен променлив напон / опсег на струја. Стандардни лан (LXI), USB и rs232c комуникациски интерфејси. Вклучена е 5-Годишна Гаранција, Рачен И Кабел За Напојување. PWR-01 е серија на високи перформанси, мултифункционални, компактни, ШИРОК опсег dc напојувања. Се состои од вкупно 12 модели со 4 максимални излези на напон (L, ML, MH и H) и 3 максимални излези на моќност (400 W, 800 W и 1200 W). Со серијата PWR-01 можете да поставите секвенци со вграден ПРОЦЕСОР, како и аналогна контрола. Серијата е опремена со lan (LXI), USB и RS232 C како стандардни интерфејси кои се неопходни за интеграција на системот. PWR-01, исто така, има излезни терминали свртени напред, променлив внатрешен отпор, функции ЗА ВКЛУЧУВАЊЕ/ИСКЛУЧУВАЊЕ на крварење, функција за префрлување ПРИОРИТЕТ CC/CV, синхронизирана работа, разни заштити и програмабилна внатрешна меморија.

Кон својствата

Производи во категоријата