Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Кони 2812lb 1364 Трка Заден Шок За Шевролет Кобалт

Кони 2812lb 1364 Трка Заден Шок За Шевролет Кобалт

DEN 2.33
 

Производот е достапен
Достапност

Димензии на пакетот : 4,53 H x 25,59 L x 7,99 W (инчи). Земја на Потекло : Холандија. Пониски оперативни трошоци. Тежина на пакетот : 6,95 фунти. Амортизерите од серијата Трки се дизајнирани како завртка во примена за оние што трчаат или во возни настани со високи перформанси, друмски трки или автокрос. Тие се надворешно прилагодливи при амортизација на враќање и може да се прилагодат на автомобилот. Тие се дизајнирани да работат со екстремни високи перформанси пролет стапки до 1000 фунти со серпентина над ракав поставувања. Овие шок доаѓаат со фабрички стилски костуми, но исто така ќе работат и нашите системи за ракави со серпентина. Исто така, овие шокови се скратени за да се даде дополнително патување во суспензијата за да се работи со намалените височини на возење што ги работат овие автомобили. Ова им дава на автомобилите дополнително патување и го спречува автомобилот да излезе од дното.

Кон својствата

Производи во категоријата