Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Козметологија Манекен Маникин Глави Со Коса, Шарени Манекен Пракса Кукли Главата-Синтетичка Коса

Козметологија Манекен Маникин Глави Со Коса, Шарени Манекен Пракса Кукли Главата-Синтетичка Коса

DEN 463.84
 

Производот е достапен
Достапност

24 " Козметологија Манекен Главата 100% Синтетички Коса Виножито Боја-Виолетова Серија. Идеален за студенти по козметологија или за секој што сака да вежба плетенка, сечење или разни стилови на коса. Не е погоден за стилизирање на топлина, боење или хемиски процеси, исушете го со ладно поставување. 21" Големина На Главата (обем), Униформа должина на косата (не слоевит). Одговара на повеќето козметологија манекен главата држи стегач. Должина на косата : 24 инчи , Материјал За Коса : Меки, дебели, Свилени Синтетички Влакна. Совршено за учениците Да Вежбаат плетење, стилизирање ,сечење, поставување на косата. Косата може да се измие, исплакне, исуши и повторно да се користи неколку пати. Одличен подарок за вашата ќерка.

Кон својствата

Производи во категоријата