Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Куријама-К4137-06Х300 Кури Тец К4137 Серија Пвц Спреј Засилено Црево, 600 пси, 300 'Должина х 3/8 ПРОЕКТ, Нане Зелена

Куријама-К4137-06Х300 Кури Тец К4137 Серија Пвц Спреј Засилено Црево, 600 пси, 300 'Должина х 3/8 ПРОЕКТ, Нане Зелена

DEN 872.00
 

Производот е достапен
Достапност

Економски цени. Ребрести капак за намалено влечење и зголемена флексибилност. Пареата на отворите за покривање со боцкање помага да се спречи балонирање. Не-обележување и мала тежина лесно свиткана по употреба. Надолжните предива за зајакнување го подобруваат задржувањето на спојката и го намалуваат издолжувањето под притисок. Кури Тец спреј засилен црево. Црева за прскање со одличен квалитет изработени со пвц соединенија со врвен квалитет, идеално прилагодени за апликации за тревник и украсни спрејови со употреба на хемикалии за влажен прав. (Не се препорачува за апликации за прскање дрво под висок притисок.) Хемиска отпорност на квалитетен пвц за пренос или прскање на хемикалии од типот "влажен прав". Не се препорачува за употреба со емулгирачки хемикалии базирани на носители на јаглеводороди, едноделни должини без силикон. Апликации : прскање на тревникот, земјоделско прскање, прскање со лозје, прскање во расадник, миење на зградата. Работен притисок : 600 пси на 70 Степени Ф и 250 пси на 122 Степени Ф.

Кон својствата

Производи во категоријата