Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Machine FoodSaver FM2000 машина за заптивната смеса со торби и ролни за почетници | Прецизни вакуумски вреќи со црна и 1-кварта со повеќеслојни конструкции без БПА за зачувувањ

Machine FoodSaver FM2000 машина за заптивната смеса со торби и ролни за почетници | Прецизни вакуумски вреќи со црна и 1-кварта

DEN 1.67
 

Производот е достапен
Достапност

Врие и микробранова безбедна. 1 - Додаток црево. Кутијата со 44 точки со кварта со големина на квартови работи со кој било систем за запечатување на вакуум за запечатување на запечатување на топло-запечатување на храна (не е вклучен). Вакуумското запечатување со Foodsaver ја одржува храната свежа до 5x подолго во споредба со обичните методи на складирање. , 44, без оглед дали е порција храна од големо шопинг или складирање на остатоци по празниците или успешна сори, торбите со заптивка на храна, го олеснуваат складирањето на храна со доверба. Специјално дизајнираните канали блокираат кислород и влага за да го зголемат отстранувањето на воздухот. Со едноставно работење и сигурно запечатување, плус иновативната отстранлива лента за капење за да се направи чистење брзо и лесно, овој апарат е идеално решение за долгорочно зачувување на замрзнувачот. Копче за запечатување - Лесно запечатува ролни за торби со сопствена големина. Копче за автоматско вакуум и заптивка - копчето со двојна намена го вакуумира воздухот и создава силен топлински заптивка, автоматски застанувајќи откако храната е херметичка и подготвена за складирање. Нова технологија - го минимизира користениот материјал за торби, 40% помалку од традиционалните единици на храна.

Кон својствата

Производи во категоријата