Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Magid HC12DHN Dual-Hazard 12.0 мл. Fr Zip-Front Hoodie, мала

Magid HC12DHN Dual-Hazard 12.0 мл. Fr Zip-Front Hoodie, мала

DEN 2317.12
 

Производот е достапен
Достапност

UL сертифициран за NFPA 2112 Стандард за заштита од Flash Fire. NFPA 70 E CAT2 Complaint Complaction за заштита од ARC Flash со ARC Ratings од 23,3 кабел/cm 2 (ATPV). 12,0 ул. 100 проценти FR памучна ткаенина нуди исклучителна топлина и неспоредлива удобност. Земја на потекло : Кина. За работни места за кои е потребна заштита од Flash Fire, Arc Flash или General Fire ризици, магиден двоен опасен 12,0 мл. Hoodie FR ZIP-Front Delivers UL Certified NFPA 2112 и NFPA 70 E Категорија 2 Заштита со исклучителна топлина, неспоредлива удобност и најдобра целокупна вредност.Копус : Зимпер Облека Тип на облека : Боја на џемпери : Усогласеност на морнарицата : NFPA 2112 NFPA 70 E HRC/CAT 2 ASTM D6413 Усогласеност : NFPA 70 ENFPA 2112 Тежина на ткаенина : 12 мл. Материјал : Отпорен на пламен 100% памучен материјал Тежина : 12 мл. Големина : Малиот магид е посветен на обезбедување облека отпорна на оган и костуми отпорни на топлина кои обезбедуваат супериорна заштита додека се на работа. Со соодветните безбедносни карактеристики и квалитетна удобност, работниците можат да ја завршат работата како што треба, без да се грижат за повредата.

Кон својствата

Производи во категоријата