Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Механичко запечатување на вратило за замена Механичко вратило за пумпи за вода во базен, карбид хардвер 103-17

Механичко запечатување на вратило за замена Механичко вратило за пумпи за вода во базен, карбид хардвер 103-17

DEN 120.00
 

Производот е достапен
Достапност

Тврд и корозија отпорен на волфрам Ti : Механичкиот усвои нов вид на тврд и корозија отпорен на волфрам на ТИ материјал, што може да ја направи пумпата да реализира безбедно и континуирано работење. Значително заштеда на енергија : Целокупната структура е компактна, мала по големина, мала бучава, значајна заштеда на енергија и удобен за одржување, многу практично. Автоматска заштита : Автоматски заштитете ја пумпата од истекување на вода, електрично истекување, преоптоварување и над температурата, што ја подобрува безбедноста и сигурноста на производот. Лесно за замена и инсталирање : Производот работи за да се одржи балансиран, лесен за замена и инсталирање, многу погодно за работа. Стабилна структура : Дојдете со пролет, која поседува стабилна структура, одлични перформанси и долг животен век. Спецификација : Тип на ставка : Механичко запечатување на вратилото Модел : 103-17material : Графит до керамички EPDM 304 + Список на врвови на волфрам : 1 x запечатување прстен1 x пролет.

Кон својствата

Item Type:
Mechanical Shaft Sealing
Model:
103-17
Material:
Graphite to ceramic EPDM 304 + tungsten Ti
Package List:
1 x Sealing Ring:
1 x Spring:

Производи во категоријата