Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Mettler Toledo 30253098 In-Lab Water Go PH сензори за специфична примена

Mettler Toledo 30253098 In-Lab Water Go PH сензори за специфична примена

DEN 1.67
 

Производот е достапен
Достапност

p H електрода. Комбинирана p H електрода со сондата на температурата. Сигурен за ракување. Земја на потекло : Швајцарија. Мерењето на цврсти или полу-цврсти примероци е предизвик и бара сензори кои се стабилни, обезбедуваат правилен проток на електролити и се лесни за чистење. Сензорите со овие својства често се бараат за храна или козметички апликации. Специјално стакло од мембрана и голема површина на мембрана се типични карактеристики за сензорите погодни за мерење во примероци на ниски температури или со ниски концентрации на јон. Една од клучните области на примена е мерење на чиста вода на различни нивоа на чистота.

Кон својствата

Производи во категоријата