Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Mirfak WE10 Компактен систем за безжичен микрофон со двојни канали доаѓа со еден безжичен предавател на клип-нанаети и компактен приемник со двојна канали за видео каме

Mirfak WE10 Компактен систем за безжичен микрофон со двојни канали доаѓа со еден безжичен предавател на клип-нанаети и компактен

DEN 2.00
 

Производот е достапен
Достапност

Влезниот приклучок од 3,5мм за надворешниот микрофон ви овозможува флексибилно да користите два режима на влез (внатрешни и надворешни) во различни сцени, а приклучокот за слушалки од 3,5 мм за аудио мониторинг во реално време, обезбедувајќи јасно снимање и одржување на микрофонот работи совршено. We10 е ултра-компактен безжичен микрофон систем совршен за создавање содржини, правење филмови, презентација на камера или на сцената, блограње, You Tubing, стриминг во живо и многу повеќе. Digital 2,4 GHz дигитални безжични, додека типичните аналогни безжични системи се подложни на мешање од ТВ и радио бранови, системот Mirfak Audio WE10 го избегнува тоа со работа во опсегот на фреквенција од 2,4 GHz. Разновиден, професионален звук и исклучително лесен за употреба со едноставни контроли, Mirfak Audio WE10 е совршено безжично микро решение за креатори на содржини во сите дисциплини : режисери, презентери на камера, собирачи на вести, Vloggers и многу повеќе. Со мултифункционалниот екран, визуелната моќност и аудио динамичниот мониторинг може да се гледаат во секое време. Само вметнете ја SD -картичката во слотот, вклучете го REC и подготвени сте да започнете со снимање.

Кон својствата

Производи во категоријата