Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Музички персонал со 12 пакувања суво избришани лаптонови 9 x 12 x 1/8 дебела, двострана, UV обложена табла, безбедни рабови со бикови и издржлива површина за суво бришење,

Музички персонал со 12 пакувања суво избришани лаптонови 9 x 12 x 1/8 дебела, двострана, UV обложена табла, безбедни рабови

DEN 1.67
 

Производот е достапен
Достапност

И задната страна е заштитена со бариера за влага, така што ако остави во влажна околина, нашите лаптонови нема да се искриват. Совршено за далечинско учење, домашно школување и, се разбира, главен во училницата, не е ни чудо што нашите лаптонови се најдобриот пријател на наставникот. Само напишете, избришете и избришете без да потрошите хартија. Површината може да се користи повторно и повторно со многу малку напор или „маст од лактот“ - одлична за помладите деца. Буџетско свесно и еднократно решение што го минимизира отпадот. Немојте да се залажувате од инфериорните лаптонови направени од табла за туширање, како што овие лесно се духови и имаат краток рок на траење. Површината може да се користи повторно и повторно со многу малку напор или „маст од лактот“ - одлична за помладите деца. Овие магнети со тешки, суви избриши имаат две музички ставови отпечатени на нив и се тркалаат за лесно складирање. И задната страна е заштитена со бариера за влага, така што ако остави во влажна околина, нашите лаптонови нема да се искриват. Идеалната алатка за деца и наставници, исто така, Lapboards се докажани дека помагаат во меморијата и задржувањето, идеална алатка во или надвор од училницата. Тие се карактеризираат со клучеви за пијано и две музички стапчиња од едната страна и празна површина за пишување од друга страна. Научете шари без да се карате! Овие празно гитара Lapboards имаат две музички стапчиња над пет вратови на гитара од едната страна и празна обратна страна.

Кон својствата

Производи во категоријата