Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Нојто 1-канален модул за реле за само-заклучување Едно копче за почеток на бистабилно 10А оптоварување за контрола на SCM, контрола на уреди за домаќинства, контрола н?

Нојто 1-канален модул за реле за само-заклучување Едно копче за почеток на бистабилно 10А оптоварување за контрола на SCM, контрола

DEN 2.00
 

Производот е достапен
Достапност

Користејќи SCM за да направите контрола, стабилни и сигурни перформанси, силно анти-мешање, а не лажно активирање.Користење на производот : Притиснете го копчето Trigger, влечењето на релето и заклучете го, притиснете повторно, релето е исклучено, можете исто така надворешно активирање на активирање и активирање на ниско ниво. активирањето може да биде и надворешен прекинувач за активирање, производот е опремен со добар терминален блок и олово, поудобно за употреба; Електрични параметри : напон на напојување : DC5 V; Снабдување со струја : повеќе од 100m A; Оптоварување : 250 V 10 A (AC) или 30 V 10 A (DC); Големина на модулот : 50.Проидна употреба на регулатор (5 V без регулатор) Малку треска, е нормален феномен, релето има долго работно време нормална треска, се нормални; 4. Користење на дизајн со двојни панели PCB; 2. 【Едногодишна гаранција】 прекинувач за допир на табла како тест за производи, тестирајте ја стабилноста на производот директно; Предизвикувачот исто така може да биде надворешен прекинувач за активирање, производот е опремен со добар терминален блок и олово жица, поудобна за употреба; Карактеристики : 1. Користејќи SCM за да направите контрола, стабилни и сигурни перформанси, силно анти-мешање, а не лажно активирање. Употребата на контрола со еден чип, стабилна и сигурна изведба, силна анти-мешање, нема да активира по грешка, супериорни перформанси од CD4013; 3.

Кон својствата

Производи во категоријата