Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Nufountain® C20® FERULIC 3-ПАКЕТ РАКА ИЗРАБОТЕНИ C20 L-Аскорбинска Киселина серум. Направено Свежо Кога Ќе Се Нарача

Nufountain® C20® FERULIC 3-ПАКЕТ РАКА ИЗРАБОТЕНИ C20 L-Аскорбинска Киселина серум. Направено Свежо Кога Ќе Се Нарача

DEN 3.33
 

Производот е достапен
Достапност

Вреди да се чека.РАЧНО ИЗРАБОТЕНА/ Направена Свежа Кога Се Нарачува Со Бесплатен Домашен превоз. За сите типови на кожа. Не треба да останете на врвот на вашата кожа. Серумите со база на масло, густите тешки креми и лосиони остануваат предолго на врвот на вашата кожа. И нема да видите видливи резултати околу 6-8 недели! Тоа е колку време се потребни здрави нови клетки на кожата за да стигнат до вашиот врвен дермален слој. СО база на вода, ЛАА апсорбира право во вашата кожа за да стигне до дермалниот слој каде што се произведуваат нови клетки на кожата. Не ви е потребна целата таа шминка. Сопствената топлина на вашето тело ќе го оксидира серумот ЛАА ако лежи на површината некое време. Тоа не е козметика. Рековме не на тоа. Вашата кожа изгледа здраво. Тоа не е шминка. И таа ви кажува дека изгледате зачудувачки. Помислете на себе како стоите покрај работ на водите и еден ден ќе се појави Сирената Нуфонтан. 20% локален серум за витамин ц со аскорбинска Киселина л-аскорбинска Киселина со Ферулна Киселина, антиоксиданси и состојки за смирување на кожата како хијалуронска Киселина и Пантенол, во чиста база што ја подобрува апсорпцијата.

Кон својствата

Производи во категоријата