Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
ЈОТОЛС 15мм Вметнувања За Замена На Дрво, Секач За Влошки Од Волфрам Карбид,, Пакување од 10

ЈОТОЛС 15мм Вметнувања За Замена На Дрво, Секач За Влошки Од Волфрам Карбид,, Пакување од 10

DEN 543.84
 

Производот е достапен
Достапност

€ Овие реверзибилни и индексирани заменски карбидни влошки со високи перформанси имаат 4 рабови за сечење и 1 стандардна дупка за лоцирање во главите на секачот. Спецификација : Материјал : Дијаметар На Волфрам Карбид во Почвата : Дебелина од 15 мм : Агол од 2,5 мм : Дупка од 30 степени : Еден Пакет со дупки за мијалник вклучува : 1 х 10 парчиња Квадратни Карбидни Влошки Од 15 мм предност На Производот За Сечење : тоа би бил прекрасен подарок за себе или за вашиот СОПРУГ столар-ХОБИСТ САМ. Лесно за ракување, секое сечило има 4 остри рабови, ако едниот е досаден, само сменете го на другата страна. Нивните совети за микро зрно од цврст карбид даваат супериорен век на траење на алатот во широк спектар на материјали за целата општа дограма во дрвени предмети и меко дрво. Големина : 15мм должина X15мм ширина X2, 5мм дебелина-30* агол на сечење, 4 индексирачки раб,30* наклон за сечење, полиран до огледална завршница за помазна работа за сечење. 4-те страни се со иста острина.

Кон својствата

Производи во категоријата