Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Паркер 17A2EA18L1BD Затворен нифлизиран филтер за три парчиња/регулатор/лубрикатор, 3/8 NPT, поликарбонат сад, Brence 'n', 40 микрони, 60 SCFM, тип што не се олеснуваат, опсег на прити?

Паркер 17A2EA18L1BD Затворен нифлизиран филтер за три парчиња/регулатор/лубрикатор, 3/8 NPT, поликарбонат сад, Brence 'n', 40

DEN 4300.80
 

Производот е достапен
Достапност

Компанијата, основана во 1918 година, е со седиште во Кливленд, ОХ. Тие можат да се комбинираат со други единици, да се интегрираат со регулаторот, кој контролира вишок притисок за подобри перформанси или подмачкување, што додава магла магла во воздухот, или со двете. Паркер Ханифин произведува електромеханички, хидраулични и пневматски движечки технологии и системи за ракување со течности, филтрација, запечатување и заштита, контрола на климата, контрола на процесите и воздушни апликации. Чистиот компресиран воздух обезбедува и контролира енергија, пренесува материјали и е клучно за безбедно работење на опрема во многу индустрии. Тие обично се конструирани од метал, како што се цинк или не'рѓосувачки челик од типот 316, или транспарентен поликарбонат и се достапни со изборни индикатори, мерачи и конфигурации на одвод во зависност од апликацијата. Компресираните филтри за воздух се користат во широк спектар на апликации, вклучувајќи преработка на храна, електроника, здравствена заштита и инструментација, меѓу другите. Компресираните филтри за воздух Отстранете ги честичките (нечистотија), маслото, водата и пареата на маслото.

Кон својствата

Производи во категоријата