Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
PIP 34-8014 Maxiflex Ultimate Nitrile обложена со микро-пена зафат на најлонска ракавица големина голема

PIP 34-8014 Maxiflex Ultimate Nitrile обложена со микро-пена зафат на најлонска ракавица големина голема

DEN 3.00
 

Производот е достапен
Достапност

Висока видлива портокалова боја за безбедност. Не-означување за намалување на загадувањето на производот и дизајниран да произведе минимална лента и прашина. Одобрени силиконски и ЦФИА. Дизајнирано и развиено како ракавица за дишење, Maxiflex Ultimate стана репер за прецизно ракување во суви околини. ПРЕДУПРЕДУВАЕ : Овој производ може да ве изложи на хемикалии, што е познато на државата Калифорнија за да предизвика рак и дефекти при раѓање или друга репродуктивна штета.

Кон својствата

Производи во категоријата