Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Поддршка на мочниот меур од Peak Pure & Natural® за прекумерна контрола на мочниот меур и мочниот меур | GO-LISS ™ за нагон инконтиненција и заштита на несреќи со протекување | S

Поддршка на мочниот меур од Peak Pure & Natural® за прекумерна контрола на мочниот меур и мочниот меур | GO-LISS ™ за нагон

DEN 799.20
 

Производот е достапен
Достапност

Природно решение : Современите откритија покажуваат дека екстрактот од семе од тиква му помага на уринарниот проток, времето за испразнување и можноста целосно да се испразни мочниот меур кај мажите со загриженост за простата. Гаранција за враќање на парите : Нашите додатоци се произведени во САД во објект за овластен NSF; Под строги упатства за CGMP; Поддршката на мочниот меур е без глутен, не-ГМО и не содржи силикон диоксид, магнезиум стеарат или други синтетички полнила. Одете помалку додаток : Сојлиф е природен естроген на растенија наречен фитоестроген за да помогне во рамнотежата на нивото на естроген за да помогне во поддршката на посилната функција на мочниот меур. Намалете го поривот да се оди : Поддршка на мочниот меур со врвни чисти 60 меки. Гаранција за враќање на парите : Нашите додатоци се произведени во САД во објект за овластен NSF; Под строги упатства за CGMP; Поддршката на мочниот меур е без глутен, не-ГМО и не содржи силикон диоксид, магнезиум стеарат или други синтетички полнила. Екстракт од семе од тиква од Ефла 940 помага во поддршката на здравјето на мочниот меур и бубрезите. Екстракт од семе од тиква од Ефла 940 помага во поддршката на здравјето на мочниот меур и бубрезите.

Кон својствата

Производи во категоријата