Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Продавница за ракотворби Лакшми, Ганеша и Сарасвати, елегантна и декор комбинација на печатење за дома и канцеларија и подарок и сомнителна цел, мора за дома и канц?

Продавница за ракотворби Лакшми, Ганеша и Сарасвати, елегантна и декор комбинација на печатење за дома и канцеларија и подарок

DEN 1.67
 

Производот е достапен
Достапност

Печатење на постер за пари за туширање пари со рамка мора за секој дом и цел за подароци. Сликањето на постери доаѓа со рамка подготвена да виси на wallидот. Големина (H) = 12 инчи и (W) = 9 инчи : : 1 инч = 2,54 cms : : Image Map Image Map. Сликањето на постерите мора за секој дом / канцеларија / Pooja Ghar / Auspicious E & gift Porpois. Поголемиот дел од времето го чуваме инвентарот со ФБА, во случај предметот да не е достапен со ФБА, ние испраќаме директно од Индиец преку Федекс / ДХЛ Куриер со време на транзит од 3-5 работни дена. Се верува дека божицата Лакшми ја посетува секоја куќа за да ги благослови своите обожаватели со огромно богатство и просперитет. Според легендата, Лакшми, божицата на богатството, просперитетот, сомнителноста и добрата среќа, и сопругата на лордот Вишну, ги посетува своите приврзаници и им дава подароци и благослови на секој од нив. За да ја пречекаат божицата, приврзаниците ги чистат своите куќи. Приврзаниците веруваат дека посреќната Лакшми е со посетата, толку повеќе таа го благословува семејството со здравје и богатство.

Кон својствата

Производи во категоријата