Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Рачен рефрактометар, овошно вино, црвено вино, 0-40% Брикс, 0-25% Рефрактометар на концентрација на алкохол алкохол

Рачен рефрактометар, овошно вино, црвено вино, 0-40% Брикс, 0-25% Рефрактометар на концентрација на алкохол алкохол

DEN 0.33
 

Производот е достапен
Достапност

Потребно е само амбиентална светлина. Во реално време и сигурно мерење на водните раствори. Вредност на решетката : 1 (%) Тежина : 330 (g) Опсег на примена : Мерач на концентрација на алкохол БРИКС : 0 ~ 40% алкохол : 0 ~ 25% Пропорција на кантарион : ± 1% Брикс : 1% Пропорција на кантарит : 0,1 Автоматска температурна компензација (ATC) : 10 ° C ~ 30 ° C (50 ° F ~ 86 ° F) Вклучен : 1* Рефрактометар 1* Пипета 1* Упатство за упатства 1* мини шрафцигер 1* крпа за чистење. Издржлив и лесен за употреба и носење. Приказ на јасна скала Едноставна и лесна рачна калибрација. Околата се меки и флексибилни, обезбедувајќи одлична удобност за гледање. Солидно метално тело, изработено од траен алуминиум.Специјално е дизајниран за тестирање на содржината на шеќер и специфична тежина на течностите. Автоматското компензација на температурата го олеснува добивањето на брзи резултати. Идеално за домашно производство, производство на вино, земјоделство, градинарство и образовни цели.

Кон својствата

Производи во категоријата