Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Рачна Сирена За Воздушен Напад т осуни, Рачен Рачен Рачен Рачен Рачен Рачен Рачен Рачен Рачен Аларм За Аларм За Рачен Рачен Аларм За Воздушен Напад

Рачна Сирена За Воздушен Напад т осуни, Рачен Рачен Рачен Рачен Рачен Рачен Рачен Рачен Рачен Аларм За Аларм За Рачен Рачен

DEN 1090.56
 

Производот е достапен
Достапност

Спецификации : Состојба : Сосема Новоматеријал : Абсколор : Црвена + Тежина На Црн Пакет : Прибл. 18,6 x 18,6 x 17,0 cm / 7,3 x 7,3 x 6,7 влезна фреквенција : 500 x 20sound ниво : 110€2 (Класа а) во радиус од 1 Метар Пакет Листа : 1 * Рачен Аларм1 * Торба За Складирање. Широко се користи во фабрики, училишта, воени единици, превенција од поплави, природни катастрофи, воени кампови на отворено, воздушна одбрана, планинско спасување и приморски анти-брод, превенција од шумски пожари, контрола на поплави, заштита од пожари, затвори, резервоари, бродови, мини. Големината на звукот зависи од брзината на раката. Таа е поделена на фиксен аларм за рака и пренослив аларм за рака од стилот и употребата.Рачните сирени се лесни, лесни за носење, се одвојуваат и алармираат кога се држи рачката. Комуналниот модел се состои од рачка, механизам за зголемување на брзината на брзината, лизгач на спојката, фиксирано тркало, звучно тркало, капак на звучниот прозорец, каросерија на менувачот и рамка на кутијата, при што рачката е поврзана со погонско вратило на механизмот за зголемување на брзината на менувачот, а излезното вратило на механизмот за зголемување на брзината на брзината Поминува иглата е поврзана со лизгачот на спојката, а лизгачот на спојката е триење поврзан со прирабница на работното коло.

Кон својствата

Производи во категоријата