Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Сакучи Нелеплива Длабока Тава Соте Тава Со Капак Индукција Компатибилен, 4 Литри

Сакучи Нелеплива Длабока Тава Соте Тава Со Капак Индукција Компатибилен, 4 Литри

DEN 751.84
 

Производот е достапен
Достапност

Поздраво е, бара помалку масло и полесно се чисти без да остави остатоци од храна. Издржлив Материјал : тавата е изработена од леан алуминиум , не се искривува што ја обезбедува неговата долговечност. Издржлив Материјал : тавата за пржење е изработена од леан алуминиум , не се искривува што ја обезбедува неговата долговечност. Нелеплив Слој : длабоката тава има нелеплив слој, отпорен на абење и издржливост, што го олеснува готвењето и чистењето. Соодветни Печки : садот За индукциски соте Сакучи има совршена магнетизирана основа што овозможува брз пренос на топлина и спречува жаришта. Совршено е погоден за гасни, керамички, електрични, халогени или индукциски печки. Задебелување алуминиумско тело и индукциско компатибилно дно обезбедува стабилна дистрибуција на топлина и брзо загревање. Еколошки Нелеплив Слој И Удобен За Чистење-Сакучи нелеплива длабока тава е обложување со висококвалитетна нелеплива гранитна обвивка, 100% без ПФОА. Со висечки прстен, исто така совршен за лесно складирање. Handономска Рачка За Бакелит-рачката за бакелит отпорна на топлина е погодна за фаќање и останување ладење додека готвите.Професионален Алуминиумски Материјал За Леење : длабоката тава изработена од висококвалитетен леан алуминиум со извонредна отпорност на корозија.

Кон својствата

Производи во категоријата