Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Системи на Епифан VGA2USB PRO Professional VGA Frame Grabber / ESP0449 /

Системи на Епифан VGA2USB PRO Professional VGA Frame Grabber / ESP0449 /

DEN 8878.40
 

Производот е достапен
Достапност

Ова е најмоќниот грабнувач на рамки на USB 2.0 VGA на Epiphan Systems. Снимете кој било сигнал VGA до 2048 × 2048 (2560 × 1600 широк екран) Стапката на рамка за резолуција варира во зависност од содржината што е заробена 5-18 рамки во секунда на 2048 × 2048 опкружена во цврст алуминиум што се користи за радарско сликање, слики на ATC/банкомат, далечински Безбедносно мониторинг, контролни прикази на простории и други апликации за кои е потребно високо ниво на прецизни интерфејси до повеќе апликации од трети страни компатибилни со Direct Show на Windows, Video4 Linux на Linux, Quick Time на Mac OS X VGA2 USB Pro е наменет за оние што треба да снимаат видео во резолуции До 2048 × 2048 (2560 × 1600 во режим на широк екран) од изворите на VGA користејќи надворешно решение засновано на USB. VGA2 USB Pro може да ги фати VGA струи со резолуции до 2048 × 2048 во 24-битна палета.0 Grabber со рамки дизајнирани за корисници на електрична енергија за кои е потребно екстремно висока прецизна индустриска фаќање VGA. Обичајната FPGA на Епифан врши компресија без загуби на одборот, со што се зголемува ефикасноста на користењето на USB автобусот, протокот и ефективните стапки на рамки. Во воените, научните, индустриските и образовните апликации за кои е потребно фаќање на сигнал VGA при ултра-високи резолуции, VGA2 USB Pro е надворешниот грабнувач на рамки.

Кон својствата

Производи во категоријата